بازی های هیجانی در بوستان نهج البلاغه تهران به بهره برداری رسید

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بازی های هیجانی در بوستان نهج البلاغه تهران به بهره برداری رسید
0 Comments
بازی های هیجانی در بوستان نهج البلاغه تهران به بهره برداری رسید

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ تهران، «رسول کشت پور» روز دوشنبه اظهار داشت: بوستان گردشگری نهج البلاغه با ۳۵ هکتار وسعت بزرگترین بوستان دره ای کشور است که علاوه بر قابلیت های اکوسیستمی، به لحاظ برخورداری از امکانات متنوع تفریحی و ورزشی به یکی از نقاط گردشگری شهر تهران تبدیل شده است.

وی پل معلق آسمان را یکی از قابلیت های تفریحی این مجموعه برشمرد و افزود:  پل معلق آسمان به طول ۲۸۵ متر  یکی از نمادهای پایتخت است که بوستان نهج‌البلاغه را به بوستان پردیسان متصل می‌کند و به‌طور همزمان ۲۰۰ نفر بازدیدکننده می‌توانند روی عرشه آن‌ تردد و توقف کنند.

کشت پور  عنوان کرد: پس از مطالعات انجام شده، پل معلق به عنوان یکی از ظرفیت های موجود برای ایجاد بازی های هیجانی شناسایی شد و احداث بازی هایی همچون بانجی جامپینگ، راپل و سوئینگ با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بازی های هیجانی مطابق با استانداردها و رعایت معیارهای ایمنی احداث شده است افزود: بانجی جامپینگ و راپ سوئینگ از جمله ورزش ها و تفریحات مهیج  وهیجانی است که میتواند علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند.  

شهردار منطقه ۲ ادامه داد: بوستان نهج البلاغه در حال حاضر از امکانت تفریحی متنوعی همچون شهربازی بیلینو، سرزمین شگفت انگیز، قایق پرش در آب، راپل هوایی، تراست های  پیاده‌رو طولی و عرضی، ۹ هزار متر مربع مسیر دوچرخه‌سواری و همچنین فضاهای فرهنگی و ورزشی  برخوردار است و به ‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران و موفق شده است بازدیدکنندگان داخلی و خارجی بسیاری را برای دیدن این تفرجگاه شهری جذب کند.
 
منطقه ۲ شهرداری تهران، در شمال شرقی میدان آزادی؛ از مرکز تا شمال تهران ادامه دارد.  

این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران محصور است؛ منطقه ۲ شامل محله‌های پونک، آریاشهر (صادقیه)، شهرآرا، ستارخان، فرحزاد، گیشا، شهرک ژاندارمری (مرزداران)، شهرک غرب، سعادت آباد و طرشت می‌شود.
منطقه ۲ دارای ۲۱ محله  و ۹ ناحیه است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *