بازماندگان خراسان شمالی راهی مدرسه می‌شوند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بازماندگان خراسان شمالی راهی مدرسه می‌شوند
0 Comments
بازماندگان  خراسان شمالی راهی مدرسه می‌شوند

[ad_1]

مسعود عزیزی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در  این طرح، دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم که به هر علت، تحصیل را ترک کرده و یا از حضور در کلاس های درس بازمانده اند، با کمک خیران، از خدمات آموزش بهره مند می شوند. 

وی افزود: دانش آموزان بازمانده از تحصیل کمتر از ۱۸ سال، با کمک خیران، زیر پوشش آموزش قرار می گیرند و خیری از خارج استان، تامین تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این طرح را تعهد کرده است. 

عزیزی گفت: ۴۷۳ دانش آموز دختر و ۹۵۸ دانش آموز پسر در بجنورد، ۳۳۲ دختر و ۶۸۷ پسر در شیروان و ۲۲۰ دختر و ۵۰۰ نفر پسر از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند. 

وی اظهار داشت: در این طرح، دانش آموزان در روستاها و یا سایر مناطق، از راه دور آموزش می بینند، امکانات مورد نیاز در این طرح، یک اتاق و تجهیزات مثل تلویزیون، لپ تاپ و یا تبلت است که خیر، تامین این تجهیزات را تعهد کرده است.

عزیزی گفت: دانش آموزان از طریق آموزش از راه دور، محتواها را دریافت کرده و پنجشنبه های هر هفته به صورت حضوری برای رفع اشکال از خدمت مشاور بهره مند می شوند که هزینه های مشاور هم توسط خیر، تامین می شود.

رییس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: در این طرح دانش آموزان به صورت انفرادی و یا گروهی، می توانند با تشکیل کلاس از خدمات آموزشی بهره مند شوند.

وی گفت: طرح آبا قرار بود در وهله نخست شهرستان های بجنورد، شیروان، مانه و سملقان را پوشش دهد، کارها برای انجام این طرح، در شهرستان های بجنورد و شیروان به خوبی پیش رفت اما در شهرستان مانه و سملقان کند بود بر این اساس شهرستان راز و جرگلان جایگزین شهرستان مانه و سملقان شد. 

رییس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی درباره مشکلات این طرح گفت: شماری از دانش آموزان به علت اشتغال به کار از تحصیل بازمانده اند که در این زمینه، تلاش داریم تا خیران استان در پرداخت کمک های مالی، مشارکت کنند.

بر اساس این گزارش بیشترین بازماندگان از تحصیل استان، به ترتیب مربوط به شهرستان های بجنورد، شیروان، مانه و سملقان، راز و جرگلان و اسفراین است.  

۱۸۰ هزار دانش آموز و پیش دبستانی سال تحصیلی جدید را در ۲ هزار مدرسه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم آغاز خواهند کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.