ایستادگی در مقابل کرونا اهمیت کار پزشکان را برجسته تر کرد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ایستادگی در مقابل کرونا اهمیت کار پزشکان را برجسته تر کرد
0 Comments
ایستادگی در مقابل کرونا اهمیت کار پزشکان را برجسته تر کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شنبه در آیین بزرگداشت روز پزشک در سرسرای شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌ها خود را از دیدن فرزندانشان محروم کردند تا به همنوعان خود خدمت کنند.

وی افزود: زمان صرف شده، تلاش و مسئولیت آنها در قبال کار باید برای مردم تبیین شود چون کار پزشکان ایستادن در کنار بیمار تا بازگردان سلامتی کامل و قبول مسئولیت جان اوست.

شریعتی ادامه داد: پزشکان حاذق و برجسته در شرایط مختلف و سخت خدمات ارائه می‌دهند و در هر زمان بدون هیچ بهانه ای آنچه در تعهد آنهاست محقق می‌کنند.

استاندار خوزستان با تاکید بر اهمیت رشادت‌ها و ایستادگی‌های پزشکان در هشت سال دفاع مقدس گفت: امروز رییس جمهوری در ستاد ملی کرونا از فداکاری پزشکان در این دوران تجلیل کرد.

وی تاکید کرد: مقابله مدافعان سلامت با بیماری کرونا مردم را به این باور رساند که این قشر پیشرو در خدمت و احساس مسئولیت و تعهد نسبت به جامعه خود هستند.

استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد:  قدردان بزرگان و نخبگان جامعه باشیم تا جامعه به سمت تعالی برود.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان نیز گفت: در کارزار مبارزه با ویروس کرونا، کادر بهداشت و درمان سنگ تمام گذاشتند، جبهه تمام عیار مبارزه را در کشور و خوزستان مشاهده کردیم و  چیزی کمتر از یک دفاع مقدس و یک عرصه رشادت و ایثار نبود.

سید کریم حسینی افزود: مجلس شورای اسلامی و نمایندگان خوزستان برای تصویب هر گونه طرح و لایحه در جهت برقرار کردن موانع عرصه بهداشت و درمان و عرصه پرسنلی فعالان این حوزه آمادگی دارند.

استان خوزستان پس از گذشت بیش از ۲ ماه وضعیت قرمز کرونایی، از حالت هشدار خارج شده اما هم‌اکنون مسجدسلیمان و آغاجاری در شرایط قرمز کرونا به سر می‌برند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز یا هشدار هستند اعلام کرد:  استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.