امام خمینی (ره) با نهضت خود قدرت‌های بزرگ را به چالش کشید

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  امام خمینی (ره) با نهضت خود قدرت‌های بزرگ را به چالش کشید
0 Comments
امام خمینی (ره) با نهضت خود قدرت‌های بزرگ را به چالش کشید

[ad_1]

حسین خوش اقبال روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امام راحل قله‌ی بلندی است که تاریخ ایران اسلامی تاکنون نظیر آن را کمتر به یاد دارد و براین اساس ملت ایران و آزادگان جهان همواره از امام به نیکی سخن خواهند گفت و از ایشان یاد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در میان انبیا و اولیای الهی همواره سه خصیصه عدالت، زهد و پارسایی، شخصیت عظیم و منحصر بفردی وجود داشت که آنها را از مردم عادی متمایز کرده است، افزود: این سه خصوصیت بارز در امام بزرگوار نیز وجود داشت و تبلور این ویژگی‌ها از ایشان، انسانی قوی و مقتدر ساخت که توانست، حکومتی طاغوتی و دیکتاتوری وراثتی را از اریکه‌ی قدرت به زیر بکشد.

معاون  سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان یادآور شد: امام راحل در سه برهه مهم در تاریخ معاصر ایران توانستند مسوولیت تاریخی ایفا کنند که دوره اول آن نهضت اسلامی بود که ایشان با بی باکی و شجاعتی بی نظیر توانستند هم حکومت سلطنتی و هم قدرت‌های خارجی بویژه غرب را به چالش بکشند.

خوش اقبال گفت: امام راحل در سال ۱۳۴۲ ابتدا فریاد خود بر ضد استبداد و برای آزادی مردم از شر ظالمان و ستمگران را رسا کرد و سپس با ایستادگی در مبارزه با کاپیتولاسیون مبارزه خود را با استعمار آغاز کرد.

وی تاکید کرد: امام راحل در هر ۲ مسیر یعنی مبارزه با استبداد و استعمار برای دستیابی به اهداف خود از حرکت باز نایستاد و در نهایت این دوران منجر به تبعید ایشان به کشورهای عراق، ترکیه و فرانسه شد.

خوش اقبال یادآور شد: دوران دوم تاثیرگذاری امام راحل در تاریخ ایران مرحله تثبیت انقلاب یعنی ماه‌های آخر سال ۵۷ و سال‌های ۵۸ و  ۵۹ بود که در این دوران امام تمام تلاش خود را برای تثبیت انقلاب اسلامی در مسیر تدبیر و عقلانیت و در چارچوب موازین اسلامی بکار گرفت و محور اصلی اقدامات ایشان جلب نظر و آرای مردم در کنار اجرای شریعت اسلامی بود.

وی مرحله سوم تاثیر امام راحل در تاریخ ایران اسلامی را نقش رهبری در دوران دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: در این دوره توطئه‌ای از سوی استکبار جهانی علیه استقلال و تمامیت ارضی ایران با محوریت صدام و حزب بحث عراق طراحی شد.

خوش اقبال تاکید کرد: در این دوران امام با صدور فرمان بسیج عمومی از تمام بخش‌های جامعه  در برای ایستادن برابر متجاوزین دعوت کرد و بدنبال آن ارتش، سپاه و بسیج مردمی به صحنه آمدند.

معاون  سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان افزود: با اینکه دشمن تا دندان مسلح بعثی با تمام امکانات و حمایت‌ها آمده بود تا نظام نوپای اسلامی را در مدت کوتاهی به زانو درآورد اما ملت ایران با رهبری خردمندانه امام و تکیه بر وحدت، اتحاد و یکپارچگی توانستند این دفاع مقدس را به پیروزی برسانند و سرزمین اسلامی را از لوث وجود متجاوزین پاک کنند.

وی اظهار داشت: بدین ترتیب بود که امام خمینی (ره) جایگاه خود را بعنوان پدری دلسوز و پیری خردمند در قلوب مردم باز و نام نیک خویش را در تاریخ این سرزمین برای همیشه ثبت کرد.

خوش اقبال گفت: در تمام این دوران‌ها آنچه ایشان را برجسته می‌کرد، شخصیت کم نظیر، همت بلند، اهداف والا، ایمان و توکل، استقامت و خستگی ناپذیری، حلم و بردباری، شجاعت و ساده زیستی بود که توانست کشتی طوفان زده ایران اسلامی را به سرمنزل مقصود برساند.

وی تاکید کرد: اکنون که در آستانه  سی و یکمین سالگرد عروج ملکوتی آن پیر فرزانه و آن عزیز سفر کرده قرار داریم مهمترین عهدی که پس از این سال‌ها باید به آن وفادار باشیم همان حرکت در مسیر آرمان‌های ایشان تحت هدایت رهبر معظم انقلاب است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *