امام جمعه همدان: کمک‌های مومنانه هدفمند شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  امام جمعه همدان: کمک‌های مومنانه هدفمند شود
0 Comments
امام جمعه همدان: کمک‌های مومنانه هدفمند شود

[ad_1]

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز دوشنبه در نشست هماهنگی آغاز مرحله دوم کمک‌های مومنانه افزود: در مرحله اول کمک‌های مومنانه همه مجموعه‌ها در صدد امداد رسانی و کمک بودند اما مشکل اصلی در هدفمند نبودن این کمک‌ها بود.

وی افزود: در استان نیازمند مدیریت واحدی برای نظارت بر منابع موجود هستیم و لذا نهادهای حمایتی در کنار وظایف مختص به خود، به صورت منسجم می‌توانند در این مرکز فعالیت داشته باشند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در کنار تشکیل این مجموعه باید دبیرخانه دائمی نیز برای مدیریت کارها تشکیل دهیم، گفت: همه نهادها و افرادی که توانایی کمک در این حوزه را دارند می‌توانند جز اعضا این قرارگاه باشند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: از آنجایی که ممکن است در سال‌های بعد هم با مشکلات دیگری مواجه شویم، بهتر است که این دبیرخانه به صورت دائمی کار خود را آغاز کند، تا مدیریت بهتری اعمال شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر لزوم ایجاد انسجام در بین دستگاه‌های مختلف، عنوان کرد: یکی از وظایف این دبیرخانه، شناسایی اولویت‌ها و جهت دادن منابع به سمت رفع این مشکلات است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ایجاد اشتغال و رفع مشکل مسکن را از مهم‌ترین اولویت‌های موجود برشمرد و افزود: همه افراد آسیب دیده از کرونا نیاز به بسته غذایی ندارند و به عنوان مثال برای کمک به حل مشکل مسکن می‌توان با جمع آوری منابع و تامین زمین، واحدهایی را برای زوج‌های جوان و افراد کم بضاعت ساخت تا چند سالی را در آنجا ساکن باشند.

امام جمعه همدان تاکید کرد: البته این مجموعه باید به صورت فراگیر با همه نهادهای حمایتی در ارتباط باشد و از تمامی ظرفیت‌های موجود برای رفع مشکلات استفاده کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.