امام جمعه شهرکرد: هفته دولت فرصتی برای ارائه گزارش‌ از نقاط ضعف و قوت است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  امام جمعه شهرکرد: هفته دولت فرصتی برای ارائه گزارش‌ از نقاط ضعف و قوت است
0 Comments
امام جمعه شهرکرد: هفته دولت فرصتی برای  ارائه گزارش‌ از نقاط ضعف و قوت است

[ad_1]

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره) این شهر افزود: این هفته فرصت مغتنمی است که دولت کارها و عملکرد خود را مورد قضاوت مردم قرار دهد و مسئولان و مدیران فعالیت‌هایی که انجام شده و یا فعالیت‌ها و برنامه‌های که باید انجام شود و نقاط ضعف و قوت دولت را برای مردم تبیین کنند.

وی گفت: در این دولت،خدمات خوبی انجام شده است، اما ضعف‌های هم وجود دارد که باید برای رفع کاستی‌ها و ضعف‌ها بیشتر برنامه‌ریزی و تلاش شود.

نکونام، با تاکید بر اینکه تبعات و نتایج رفع نشدن اشکالات و ضعف‌ها به نظام  جمهوری اسلامی بازگشت داده می‌شود، گفت: نباید اجازه داد که برخی کم‌کاری‌ها و کاستی‌ها ،موجب تضعیف جمهوری اسلامی شود.

امام جمعه شهرکرد گفت: اصلاح دولت‌ها اصلاح نظام جمهوری است و قوت بخشیدن به دولت، قوت بخشیدن به نظام جمهوری اسلامی و تدام نظام است.

نکونام با اشاره به فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: با درس‌گیری از  محرم با مقاومت، ایستادگی و مبارزه تمام عیار با ظلم و ستم ،باید انقلاب را حسینی و علوی به پیش برد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: آیین‌های عزاداری محرم امسال با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی برگزار می‌شود تا خسارتی به مردم وارد نشود.

امام جمعه شهرکرد به هفته امر به معروف و نهی از منکر به مناسبت آغاز محرم اشاره کرد و گفت: باید با بهره‌گیری از ماه محرم و قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر را در عمل و زبان اجرا کنیم.

وی گفت: امام حسین(ع) برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تمام دارایی و هستی و حتی عزیزترین افراد اطرافیان خود را نیز فدا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، به روز جهانی مسجد اشاره کرد و گفت: مسجد در دین اسلام دارای جایگاه سیاسی و اجتماعی بالاست و  همه دست اندرکاران و گردانندگان مساجد باید از این ظرفیت مهم برای انسان‌سازی و پیشبرد اهداف اعتقادی دین اسلام استفاده کنند .

امام جمعه شهرکرد گفت: مسجد به عنوان کانون تربیت، فکر و فرهنگ، کانون اداره جامع است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

وی با اشاره به نامگذاری روز اول شهریور به عنوان روز پزشک گفت: باید توجه ویژه به این روز شود و با توجه به نقش پزشکان، کادر درمان و پرستاران در پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا ،بر همه مردم واجب است برای اینکه قدردان تلاش پزشکان باشیم و از شیوع ویروس پیشگیری کنیم، باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و براساس پروتکل‌های بهداشتی زندگی کنیم.

وی با اشاره به واقعه سوم شهریورماه  ۱۳۲۰ در کشور گفت: تبعید رضاشاه یک واقعه عبرت‌آموز است که باید برای همیشه مورد توجه قرار گیرد.

نکونام با تاکید بر اینکه در آن سال تاریخ مصرف رضاشاه برای استعمارگران به پایان رسیده بود و به دنبال مهره جایگزین بودند، افزود: نباید به استعمارگران و کشورهای بیگانه دل بست.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *