امام جمعه رشت: دستگاه قضا مجازاتی سخت برای عوامل گرانی اعمال کند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  امام جمعه رشت: دستگاه قضا مجازاتی سخت برای عوامل گرانی اعمال کند
0 Comments
امام جمعه رشت: دستگاه قضا مجازاتی سخت برای عوامل گرانی اعمال کند

[ad_1]

آیت الله رسول فلاحتی در سخنان پیام جمعه که در مصلای امام خمینی(ره) رشت بدون مستمع برگزار شد با تاکید بر اینکه صبر مردم به معنای آن نیست که دستگاه های متولی برای مهار گرانی ها ورود نکنند، افزود: ورود دستگاه قضا در برخورد با گرانی ها مطالبه مردم است و دادستان ها به عنوان مدعی العموم برای مقابله با گرانی ها ورود کرده و مجازات سختی را برای عوامل گرانی اعمال کنند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار تصویری ۱۳ آبان سال جاری یادآور شد: رهبر معظم انقلاب پیرامون مشکلات اقتصادی جامعه فرمودند که بسیاری از مشکلات مربوط به تحریم ها نیست و گرانی های اخیر واقعا توجیه ندارد.

امام جمعه رشت با اشاره به وجود منابع مادی و انسانی کشور بیان کرد: دشمن از بیرون و افراد سالوس منش در داخل مانند موریانه به درخت تنومند انقلاب اسلامی چسبیده اند.

آیت الله فلاحتی به ایجاد مشکل دو گروه برای مردم اشاره کرد و افزود: گروه نخست دستگاه ها و کارخانه های دولتی هستند که گرانی را آهسته به جامعه تزریق می کنند و گروه دوم بعضی از فروشندگان و واسطه گران فرصت طلب هستند که به گرانی ها دامن می زنند.

آیت الله فلاحتی، راه علاج تحریم ها را توجه دولت و همه مسئولان به خوداتکایی دانست و بیان کرد: تقویت بنیه های اقتصادی کشور و جهش تولید نیازمند توجه ویژه است.

وی به نامه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس به آژانس هسته ای اشاره کرد و یادآور شد: پس از خروج آمریکا از برجام کشورهای اروپایی کاری انجام ندادند و اکنون نقشه های شوم این سه کشور از آستین مخملی شان بیرون آمده است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه ۹ شرط مقام معظم رهبری در برجام انجام نشده است، اظهار کرد: در ۲ سال و نیم گذشته کشورهای اروپایی نتوانستند برای ایران کاری انجام دهند در صورتی که ایران به تمام تعهدات برجامی خود عمل کرده است.

آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه چه کسی باید پاسخگوی عوامل ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باشد، اظهار کرد: امروز غرب گرایان داخلی به چه چیز آمریکا دل خوش کرده اند.

وی با اشاره به دهم آذرماه مصادف با سالروز شهادت آیت الله سیدحسن مدرس به اهمیت جایگاه مجلس از دیدگاه امام(ره) اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو وظیفه تقنین قوانین و نظارت بر حسن اجرای قوانین را به عهده دارند و این امور برای کشور راهگشا است.

وی با تاکید براینکه ملت زمانی در فرهنگ، سیاست و اقتصاد به موفقیت می رسد که مجلس توانمندی لازم در اعمال نظارت دقیق را داشته باشد، بیان کرد: آیا نمایندگان مجلس می دانند در وزارت نفت چه می گذرد ضمن اینکه نظارت بر سامانه های صادراتی، وارداتی و ثبت سفارش ها از وظایف نمایندگان مجلس است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را مربوط به نبود نظارت ها دانست و اظهار کرد: مردم خواستار نظارت مجلس بر مسائل اقتصادی جامعه هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به تعطیلی ۲ هفته ای کشور طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اشاره کرد و افزود: تعطیلی مغازه ها راه به جایی نمی برد بلکه به مشکلات می افزاید.

وی  بیان کرد: قطع ارتباط بین استان ها در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاثیرگذار است بنابراین آمد و شدهای بین استانی را قطع کنید اما تعطیلی مغازه ها تاثیر منفی دارد.

آیت الله فلاحتی ادامه داد: مغازه ها را باز بگذارید اما آمد و شد بین استان ها را قطع کنید زیرا ۹۰ درصد آمد و شدها تفریحی و سیاحتی است.

وی در ادامه به پرداخت وام یک میلیون تومانی دولت برای جبران خسارت کرونا اشاره کرد و یادآور شد: وام یک میلیون تومانی فقط حکم مـُسکن موقتی را دارد.

آیت الله فلاحتی  قطع ارتباط بین استان ها در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را تاثیرگذار عنوان  و بیان کرد: آمد و شدهای بین استانی را قطع کنید اما تعطیلی مغازه ها تاثیر منفی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش  با  گرامیداشت ۱۱ آذر سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی خاطرنشان کرد: میرزا کوچک خان جنگلی قهرمانی مبارز، مجاهد خستگی ناپذیر، دلداده دین خدا و حامی مردم مستضعف بود بنابراین زندگی و مبارزات میرزاکوچک برگ زرینی در تاریخ ملت ایران به ویژه گیلان است.

امام جمعه رشت همچنین پیرامون سبک زندگی اسلامی با عنوان شرم، حیا و عفت به ویژه در مسائل جنسی و شهوانی، گفت: اعتدال در استفاده از مسائل جنسی این است که انسان رعایت حدود الهی و شرعی را داشته باشد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه دین اسلام به پاکی و طهارت در مسائل جنسی اهمیت ویژه قائل شده است، خاطرنشان کرد کرد: از جمله مسائلی که در اسلام برای امور جنسی مطرح شده، زنا بوده و زنا به معنای استفاده از مسائل جنسی بر خلاف دستور الهی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.