امام جمعه اهل سنت تایباد: دین اسلام جهانی است و تا ابد باقی خواهد ماند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  امام جمعه اهل سنت تایباد: دین اسلام جهانی است و تا ابد باقی خواهد ماند
0 Comments
امام جمعه اهل سنت تایباد: دین اسلام جهانی است و تا ابد باقی خواهد ماند

[ad_1]

مولوی غلام نبی توکلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تلاش دیرینه غرب در اسلام هراسی و به انزوا کشاندن دین مبین اسلام در دهه‌های اخیر به طور کامل مشهود و غیرقابل انکار است.

وی ادامه داد: تعالیم الهی و عالیه اسلام و نور وجود پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) تحت تاثیر دشمنی و اهانت کفار و دشمنان خبیث قرار نمی‌گیرد و هوشیاری و بصیرت امروز جوامع اسلامی و انسجام جهان اسلام نقشه ها و افکار پلید دشمنان را خنثی کرده است.

امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: از صدر اسلام تاکنون همواره دشمنان اسلام در پی ضربه زدن به عظمت و بزرگی پیامبر اسلام (ص) و معرفی اسلام به عنوان دین حامی خشونت بوده‌اند

وی افزود: تنها راه مقابله با دشمنان اسلام و اهانت‌ کنندگان به ارزش‌های اسلامی، تحکیم وحدت بین تمام مذاهب در سراسر جهان اسلام است.

مولوی توکلی ادامه داد: دشمنان جهان اسلام بدانند که با بی حرمتی و اهانت به اسلام و مقدسات مسلمانان نمی‌توانند جلو گسترش اسلام را بگیرند و در این برهه در دنیا برکات و ثمرات اسلام جای خود را در بین همه اقوام و مذاهب مختلف باز کرده است.

وی گفت: با عنایت به دستور صریح خداوند متعال در قرآن ‌کریم مبنی بر حفظ وحدت و پیروی از ولی‌ امر مسلمین همچنین باتوجه به اینکه امروز تنها پرچمدار مقابله با استکبار و صهیونیسم، نظام مقدس جمهوری اسلامی است، ضمن محکوم کردن اقدام موهن روزنامه فرانسوی بر حفظ وحدت بین شیعه و سنی و پیروی از ولی‌ امر مسلمین و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید می‌کنم.

نشریه فرانسوی “شارلی ابدو” ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی در صفحه نخست خود با انتشار مطلبی با عنوان “من شارلی هستم” اقدام به توهین به پیامبر اسلام (ص) نمود که با واکنش‌ مسلمانان روبرو شد.
این نشریه یازدهم شهریور ماه امسال نیز همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش به دفتر این نشریه، بار دیگر با تیتر “همه چیز به خاطر این” به پیامبر گرامی‌ اسلام اهانت کرد.
رهبر معظم انقلاب نیز با صدور پیامی این اقدام نشریه فرانسوی را محکوم کردند.
اقدام نشریه شارلی ابدو با محکومیت مقامات سیاسی و مذهبی کشور و برخی دیگر از مردم کشورهای اسلامی مواجه شده است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.