البرز نیاز به ۱۰ هزار ابزار الکترونیکی آموزشی دارد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  البرز نیاز به ۱۰ هزار ابزار الکترونیکی آموزشی دارد
0 Comments
البرز نیاز به ۱۰ هزار ابزار الکترونیکی آموزشی دارد

[ad_1]

سالار قاسمی روز پنجشنبه درنشست با مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک مهراقتصاداظهارداشت: با توجه به نوسانات قیمت بازار و سود نامناسب، خانواده ها ی دانش آموزان که بیشتر از قشر آسیب پذیر هستند وهمچنین فرهنگیان امکان تهیه این بزارآموزشی را در بازار ندارند.

وی بیان داشت: برای تامین این تعداد ابزارآموزشی هوشمند نیاز به همکاری بانک و صندوق ذخیره فرهنگیان داریم تا بتوانیم جنس با کیفیت با قیمت مناسب را به صورت اقساطی برای جامعه هدف آماده کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی لازم است شرایط بهره مندی جامعه هدف از وام های تخصیصی برای تهیه ابزار الکترونیکی بلند مدت با سود کم باشد تا افراد توان بازپرداخت آن را داشته باشند.

قاسمی با اشاره به اینکه شیوع و تداوم ویروس کرونا مشکلات زیادی را درجامعه ایجاد کرد، اضافه کرد: این بیماری در حوزه آموزش هم مشکل ساز شد به گونه ای که ارائه آموزش رسمی درفضای مجازی امکان پذیر است.

وی یادآورشد: امروزه یکی از دغدغه های خانواده ها و فرهنگیان نحوه دسترسی دانش آموزان به آموزش درفضای مجازی است که رفع آن نیاز به همت والای خیرین و همچنین همراهی مدیران بانک ها و صندوق ذخیره فرهنگیان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزادامه داد: دسترسی دانش آموزان به تبلت که دارای امنیت تربیتی باشد از جمله خواسته های والدین و فرهنگیان است که باید به آن توجه کرد.

قاسمی گفت: ضرورت دارد این ابزار حداکثر تا آبان ماه ۹۹ در اختیار دانش آموزان و فرهنگیان البرز قرارگیرد.

معاون آموزش اداره کل آموزش و پرورش البرزهم دراین نشست گفت: شرایط ارائه تسهیلات به خانواده های دانش آموزان و فرهنگیان برای تهیه ابزارالکترونیکی باید از جذابیت لازم به خصوص بلند مدت بودن تسهیلات با کارمزد کم همراه باشد.

مهریارکرمی افزود: آماردانش آموزان بی بضاعت واتباع دراستان البرز بالاست که می توان با ایجاد شرایط مناسب زمینه برخورداری آنها ازآموزش در فضای مجازی را بوجودآورد.

وی تصریح کرد: درحال حاضراین دانش آموزان از طریق تهیه و توزیع بسته های آموزشی زیر پوشش فرآیند تعلیم و تربیت در سال تحصیلی جدید قرار گرفته اند.

رییس شعب بانک مهراقتصاد استان البرزهم دراین نشست گفت: برای حل مشکل دسترسی دانش آموزان و فرهنگیان به آموزش در فضای مجازی می توانیم وام هایی با کارمزد ۴ درصد پرداخت کنیم.

احمد رضا دهقان نیری خاطرنشان کرد: تا سقف ۲۰ میلیون تومان می توانیم با طی کردن مراحل وام به خصوص ضمانت بازپرداخت به افراد معرفی شده از سوی آموزش و پرورش استان البرز وام پرداخت کنیم.

وی یادآورشد: این وام در قالب طرح کالا کارت پرداخت می شود به جامعه هدف آموزش و پرورش پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: افراد معرفی شده با دریافت این وام امکان خرید تبلت یا تلفن همراه هوشمند را پیدا می کنند که بازپرداخت آن نیزیکساله می باشد.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموز  و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.