افزون بر ۴۱۶ میلیون دلار کالا از شلمچه صادر شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  افزون بر ۴۱۶ میلیون دلار کالا از شلمچه صادر شد
0 Comments
افزون بر ۴۱۶ میلیون دلار کالا از شلمچه صادر شد

[ad_1]

علی سلیمانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان ۸۱ هزار و ۵۹۷ تن کالا به ارزش ۳۴۶ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۸۳۰ دلار از شلمچه به عراق صادر شده است.

وی افزود: در این مدت ۲۵ هزار و ۱۷۱ تن کالا به ارزش ۶۹ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۲۶۷ دلار از سایر گمرکات کشور از طریق گمرک شلمچه به کشور عراق صادرشد.

وی میوه وتره‌بار، دانه ‌های روغنی، محصولات لبنی، دانه و بذر میوه‌های صنعتی و داروئی، مصالح ساختمانی محصولات شیمیائی غیرآلی و آلی، پنبه نسوز، مواد پلاستیکی و آخال حبوبات از عمده محصولات صادراتی به خارج از کشور عنوان کرد.

به گزارش ایرنا به طور متوسط روزانه ۷۰ دستگاه کامیون حامل محصولاتی همچون تره بار، مواد غذایی و لبنی، مصالح ساختمانی، شیلات، انواع روغن های صنعتی از مرز شلمچه به عراق صادر می شود.

تعداد کامیونهای خروجی صادراتی از مرز شلمچه طی امسال به هفت هزار و ۴۴۷ دستگاه رسیده است.

مدیر کل گمرک خرمشهر همچنین گفت: طی ۶ ماهه امسال  ۸۲۲ هزار دلار کالا به وزن ۱۵۹ تن به صورت ترانزیت خارجی از مرز زمینی شلمچه به سمت کشور عراق عبور کرده است.

مرز شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

مرزهای زمینی چذابه و شلمچه از تیر ۱۳۸۲ پس از سرنگونی رژیم بعث عراق و از مهر همان سال برای عزیمت زائران عتبات عالیات بر روی تجار و زائران باز شدند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *