اعتراض‌ها در تل‌آویو به خشونت کشیده شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  اعتراض‌ها در تل‌آویو به خشونت کشیده شد
0 Comments
اعتراض‌ها در تل‌آویو  به خشونت کشیده شد

[ad_1]

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، همزمان با حضور ۱۰ هزار معترض در خیابان‌های تل آویو در اعتراض به سیاست‌های کابینه رژیم صهیونیستی در مدیریت بحران ویروس کرونا، نیروهای پلیس با معترضان درگیر شدند.

نیروهای رژیم صهیونیستی پس از پایان اعتراضات اصلی در میدان رابین شهر تل آویو، با صدها نفر در چندین نقطه شهر درگیر شدند و با استفاده از نیروهای سواره و گاز فلفل جمعیت را متفرق کردند و همچنین ۱۹ نفر را دستگیر کردند.

بر اساس برخی ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی معترضان در اعتراض به سیاست‌های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی شعار “بی بی به خانه برو” سر می‌دادند.

معترضان علیه کابینه صهیونیستی به خاطر وضع بد اقتصادی به ویژه تعطیلی کسب و کارها و اوضاع به وجود آمده پس از شیوع کرونابه خیابان‌ها آمده بودند.

نرخ بیکاری در فلسطین اشغالی ۲۱ درصد معادل ۸۵۰ هزار نفر گزارش شده و بسیاری از افراد از آینده خود ابراز نگرانی کرده‌اند.

از سوی دیگر روزنامه جروزالم پست از قدس گزارش داده است که فرقه‌ای از یهودیان افراطی به نام حریدیها  در جریان اعتراض به قرنطینه محله رومما در شهر قدس شنبه شب با نیروهای پلیس درگیر و ۱۰ تن از آنها دستگیر شده‌اند.  

اعتراض‌ها در فلسطین اشغالی به وضعیت اقتصادی برای چندمین بار است که در شهر تل آویو و دیگر نقاط برگزار می‌شود.

در حالیکه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اواسط ماه مه ضمن روبرویی با مشکلات و فشار اقتصادی رو به کاهش گذاشته بود، پس از لغو محدودیت‌های کرونا در هفته‌های اخیر شمار مبتلایان در فلسطین اشغالی روزانه بیش از هزار مورد گزارش می‌شود. بیشترین رکورد روزانه افراد مبتلا به کووید-۱۹ در فلسطین اشغالی هزار و ۵۰۰ مورد در روز جمعه گذشته بوده است.

هم اکنون آمار مبتلایان به این بیماری در فلسطین اشغالی ۳۷ هزار و ۴۶۴ مورد و جان باختگان ۳۵۴ نفر گزارش شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *