استفاده کودکان و نوجوانان از رسانه تا قبل از دو سالگی ممنوع است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استفاده کودکان و نوجوانان از رسانه تا قبل از دو سالگی ممنوع است
0 Comments
استفاده کودکان و نوجوانان از رسانه تا قبل از دو سالگی ممنوع است

[ad_1]

فاطمه‌سادات علویان  روز چهارشنبه در نشست مجازی سواد رسانه‌ای ویژه والدین و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان به مناسبت هفته ملی کودک، اظهارداشت: سواد رسانه‌ای، مجموعه‌ای از مهارت‌های قابل یادگیری است که به توانایی دسترسی، تجزیه و تحلیل و ایجاد انواع پیام‌های رسانه‌ای اشاره دارد.

وی، سواد رسانه را یک مهارت ضروری در دنیای امروز دانست و افزود: برای حرکت در محیط رسانه‌ای پیچیده باید قادر به درک بهتر پیام‌های رسانه‌ای باشیم.

این مدرس دانشگاه‌های علمی کاربردی تهران گفت: افراد با سواد رسانه‌ای، قادر به کشف پیام‌های پیچیده موجود در محتوای تلویزیون، رادیو، روزنامه‌ها، مجلات، کتاب‌ها، بیلبوردهای تبلیغاتی، اینترنت و سایر رسانه‌های مستقل خواهند بود.

علویان با اشاره به اهمیت نقش یاری‌رسان سواد رسانه‌ای، درک چگونگی ایجاد پیام رسانه‌ای، تشخیص اطلاعات غلط، تعصبات و دروغ‌ها، ارزیابی پیام‌های رسانه‌ای، تجربیات و دانش‌ها و ارزش‌ها و باورها را از مزیت‌های سواد رسانه عنوان کرد.

به گفته این مربی آموزش مهارت‌های زندگی، کاربری کنترل نشده کودکان و نوجوانان در فضای مجازی انزوا و گوشه‌نشینی، گسست روابط عاطفی و اجتماعی، کناره‌گیری از بازی‌های فیزیکی و در نتیجه رکود جسمی و فکری کودکان و نوجوانان را به همراه دارد.

وی مدیریت تلفن همراه، وضع قوانین منطقی، مسلط شدن به اینترنت و ملحق شدن به فرزندان و برگزاری نشست‌های گفت‎وگو را از راهکارهای کاهش خطرات فضای مجازی عنوان کرد.

روز جهانی کودک ۲۰ نوامبر است اما هر کشوری یک روز خاص را به عنوان روز کودک نام‌گذاری کرده و جشن می‌گیرد. این روز در ایران هر ساله ۸ نوامبر و ۱۶ مهرماه برگزار می‌شود و برای این مناسبت یک هفته را به عنوان هفته ملی به کودکان اختصاص داده‌اند.

ویژه برنامه‌های هفته ملی کودک امسال در استان هرمزگان با شعار«آینده را باید ساخت» همزمان با سراسر کشور در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی آغاز شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.