استان قزوین در آماده باش پاییز سخت کرونایی به سر می‌برد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استان قزوین در آماده باش پاییز سخت کرونایی به سر می‌برد
0 Comments
استان قزوین در آماده باش پاییز سخت کرونایی به سر می‌برد

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، قدرت الله مهدیخانی روز پنجشنبه با بیان این مطلب، افزود: پس از کنترل بیماری کرونا در استان، در ماه‌های اردیبهشت و خرداد سال جاری، طبق پیش بینی‌های ستاد ملی و استانی پیشگیری از کرونا، پاییز سختی را در پیش رو خواهیم داشت و باید همه دستگاه‌ها آمادگی لازم را داشته باشند.
وی گفت: در جلسات استانی، تصمیماتی مبنی بر تهیه و ذخیره سازی ملزومات پیشگیری شامل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی اتخاذ شد و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را موظف کردیم برای رفع نیاز فضاهای آموزشی ذخیره سازی لازم را داشته باشند و دستگاه‌ها نیز همکاری لازم را با ستاد پیشگیری از کرونای استان داشته باشند.
مهدیخانی با بیان اینکه اهمیت دادن به موضوع پیشگیری از کرونا از سوی مردم بسیار مهم است، افزود: از هم استانی‌های عزیز می‌خواهیم که خطر کرونا را عادی انگاری نکنند چون این بیماری هوشمند و بسیار پیچیده بوده و هر روز بخش بزرگی از جامعه جهانی و بالتبع کشور و استان ما را درگیر می‌کند.
وی در ادامه گفت: اکنون با موج سخت‌تر و حادتری از شیوع بیماری نسبت به اوایل سال و آغاز شیوع بیماری کرونا در استان قزوین مواجه هستیم و همین امر نیاز استان را به الزامات پیشگیری از بیماری، تخت‌های بیمارستانی، امکانات تخت‌های ویژه، فضاهای نگهداری از بیماران و… بیشتر می‌کند.
مهدیخانی در خصوص آمادگی استان در بحث مقابله با کرونا عنوان کرد: در این خصوص، بیمارستان صحرایی وجود دارد و طی جلسات گذشته پیش بینی شد که طبقه دوم منفی بیمارستان بوعلی قزوین فضای مناسبی است که اگر وضعیت کرونا در استان قزوین بحرانی شود، با اضافه کردن ۷۰ تخت، بیماران در این فضا بستری شوند.
وی افزود: همچنین بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه که در برنامه کاری مدیریت بحران استان و دانشگاه علوم پزشکی قزوین بوده و در شهرستان‌ها نیز خوابگاه‌های دانشگاه‌ها پیش بینی شده و احتمال اینکه از فضاهای دیگری به جای خوابگاه‌ها استفاده کنیم نیز وجود دارد.
این مسوول تصریح کرد: هیچ یک از تلاش‌های ما مانند پیشگیری و جدی گرفتن موضوع از سوی مردم اهمیت ندارد بنابراین انتخاب با مردم است که می‌توانند به عنوان سفیران سلامت، همه در کنار هم مراقبت‌های ویژه و اصول بهداشتی را رعایت نمایند در غیر این صورت در فصل پاییز و زمستان مشکلات زیادی متوجه استان خواهد بود.
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: از هم استانی‌ها می‌خواهیم که با رعایت دستورالعمل‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت کشور، با ستاد کرونا همکاری داشته باشند تا شاهد تردد مردم در بیمارستان‌ها نباشیم.
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.