استاندار گیلان:مناسبت های ملی و انقلابی ، تجلی اتحاد و یکپارچگی باشد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استاندار گیلان:مناسبت های ملی و انقلابی ، تجلی اتحاد و یکپارچگی باشد
0 Comments
استاندار گیلان:مناسبت های ملی و انقلابی ، تجلی اتحاد و یکپارچگی باشد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع روز شنبه در دیدار رئیس و کارکنان دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در رشت اظهار داشت:  باید شعائر و ارزش های انقلاب اسلامی ایران با استفاده از فنآوری‌های نوین به‌ویژه در عرصه تبلیغات و تولیدات رسانه‌ای ، برای نسل جوان امروز تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه این شورا  به‌منظور تعظیم شعائر، ارزش‌ها و ترویج فرهنگ انقلابی بنیان نهاده شده است،افزود: تعمیق فرهنگ دینی و انقلابی بین اقشار مختلف جامعه از جمله نسل جوان، نیاز ضروری امروز است و باید برای نیل به آن؛ از ظرفیت‌های ملی استفاده‌ای بهینه شود.

وی یکی از مهم‌ترین جلوه‌های عظمت و بزرگی برگزاری مراسم و مناسبت‌های رسمی در کشور  را زمینه‌سازی برای افزایش انگیزه مشارکت مردم در برگزاری این مراسم عنوان و اضافه کرد: معتقدم در هر مناسبتی که مردم در آن مشارکت جسته و در برگزاری آن نقش‌آفرینی موثری داشته‌اند، در واقع خون تازه‌ای در رگ‌های نظام اسلامی جاری شده است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: در برگزاری برنامه‌ها، در کنار ضرورت ایجاد تحرک و پویایی، باید تقویت اتحاد و انسجام ملی به‌عنوان یک اصل مورد توجه باشد؛ ضمن آنکه دور هم جمع کردن همه احزاب، تشکل‌ها و گروه‌های مردمی جلوه‌ای زیبا از یکپارچگی ملی است که پیامِ رسا و شیوای آن در بعد بین‌الملل، برای نظام و کشورمان اقتدار افزاست.

وی استفاده از فنآوری‌های نوین به‌ویژه در عرصه تبلیغات و تولیدات رسانه‌ای را موضوعی مهم ذکر و تأکید کرد که باید متناسب با ذائقه نسل جوان امروز ، شعائر انقلاب تبیین و شناسانده شود. 

زارع بیان داشت: در شرایط کنونی و متأثر از شیوع ویروس کرونا که بسیاری از مناسبات را تغییر داده ؛ بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی در این حوزه ، اهمیتی دوچندان می یابد.

استاندار گیلان  با یادآوری اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب و نیز تأکیدات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری بر استفاده از ظرفیت جوانان؛ تأکید کرد که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان برای استفاده از پتانسیل جوانان در جهت بزرگداشت مناسبت‌های ملی و انقلابی، بیش از پیش اهتمام ورزد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این دیدار با قدردانی از نماینده عالی دولت در استان به جهت اهتمام برای ایجاد و شکل گیری همدلی در برگزاری مناسبت ها بیان داشت: یکی از نمونه های آشکار این مهم؛ حضور خیره کننده مردم در مراسم ۲۲ بهمن سال گذشته با وجود شرایط نامساعد جوی بود. 

حجت الاسلام مجتبی اشجری به شیوع کرونا و تحت الشعاع قرار گرفتن بسیاری از برنامه ها اشاره و اظهار کرد: به نظر می رسد در نیمه دوم سال جاری نیز همانند نیمه اول سال، برگزاری برنامه ها شکل تازه ای داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ملزوم به اجرای تصمیمات و مصوبات  ستاد ملی مدیریت کرونا و نیز ستاد استانی مقابله با این بیماری هستیم .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.