استاندار چهارمحال و بختیاری:برخی مدیران مصوبات ستاد کرونا را جدی نمی‌گیرند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استاندار چهارمحال و بختیاری:برخی مدیران مصوبات ستاد کرونا را جدی نمی‌گیرند
0 Comments
استاندار چهارمحال و بختیاری:برخی مدیران مصوبات ستاد کرونا را جدی نمی‌گیرند

[ad_1]

اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه در ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: وقتی برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اجرای مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا را جدی نگیرند، نباید از مردم و گروه‌های مختلف جامعه انتظار داشته باشیم.
وی افزود: در برخی امور مانند لزوم مقابله با ویروس کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن، احساس مسوولیت مدیران دستگاه‌های اجرایی بسیار مهم است.
عباسی تصریح کرد: به‌ منظور مقابله با ویروس کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن باید نسبت به تقویت فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و درک موضوع از سوی مردم و مسوولان توجه جدی شود.
وی یادآور شد: در این راستا استفاده از توان سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها)، رسانه‌های گروهی و فضای مجازی ضرورت دارد.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بی‌توجهی به ظرفیت فضای مجازی نشانه ضعف در استفاده و بهره‌برداری از این فرصت است.
وی گفت: در روند مقابله با ویروس کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن ، اصناف و بازاریان در کنار مردم و مسوولان همکاری و همراهی قابل توجهی با مدیران داشته‌اند که شایسته تقدیر است.
عباسی تاکید کرد: مسوولانی که مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا را اجرایی نکرده‌اند، باید در نشست‌های بعدی نسبت به این موضوع توضیح دهند.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی برتر در مقابله با ویروس کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن ، نیز معرفی و نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی ادارات سهل‌انگار در این حوزه یادآوری و هشدار داده شود.

عباسی تصریح کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی در خصوص چگونگی مقابله جدی‌تر با شیوع ویروس کرونا در دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری یک مدل کارشناسی ارایه دهد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری نیز گفت: موضوع و علت مراجعه تعدادی از افراد مراجعه‌کننده به دستگاه‌های اجرایی استان در طول روز مهم و ضروری نیست.
عبدالرضا علی‌محمدی تاکید کرد: این در حالی است که حتی برخی مراجعه‌کنندگان به دستگاه‌های اجرایی در طول روز با چند نفر همراه انجام می‌شود.
وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری به مراجعه‌کنندگان بدون ماسک و ارباب رجوع سهل‌انگار در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خدمات ارایه ندهند.
علی‌محمدی اظهار داشت: متاسفانه علاوه بر شیوع ویروس کرونا و لزوم تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن، اما برخی از بازاریان، کارمندان، ارباب‌رجوع و مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *