استاندار: فرایند ثبت آثار تاریخی کرمان سرعت یابد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استاندار: فرایند ثبت آثار تاریخی کرمان سرعت یابد
0 Comments
استاندار: فرایند ثبت آثار تاریخی کرمان سرعت یابد

[ad_1]

محمدجواد فدایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد زیادی از ۷۰۰ اثر ثبت شده استان کرمان در فهرست آثار ملی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به ثبت ملی و جهانی رسیده است.

وی اظهار داشت: باید ترتیبی در راستای حفاظت و حراست قانونی از آثار منقول و غیر منقول استان کرمان اتخاذ شود که باقی مانده این آثار و بناها که هنوز به‌ثبت نرسیده، به سرعت تعیین تکلیف و ساماندهی شوند.

استاندار کرمان گفت: برخی اظهار نظرها در مراحل پایانی اجرای پروژه‌های عمرانی تقاطع غیرهمسطح تقاطع امیرکبیر کرمان در خصوص تخریب و تاثیر این پروژه بر سردر تاریخی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنر طی روزهای گذشته مطرح شده که اجرای این طرح بر اساس گزارشات دستگاه‌های متولی منع قانونی ندارد.

وی ادامه داد: پیرو این اظهار نظرها شاید از نظر بصری مشکلاتی سلیقه‌ای برای سردر تاریخی دانشکده فنی دانشگاه شهید باهنر کرمان ایجاد شود که البته گزارش میراث فرهنگی این ‌گونه نیست.

فدائی اضافه کرد: اطلاعات و نحوه اجرای کار پروژه‌های عمرانی پیش از اجرا باید در فضایی با حضور فعالان میراث فرهنگی و نظرات موافق و مخالف اجرای این طرح‌ها شفاف‌سازی شود که این امر به‌میزانی از حواشی بعدی جلوگیری می‌کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.