استاندار: خیران ۵۰ درصد فضاهای آموزشی همدان را احداث کردند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استاندار: خیران ۵۰ درصد فضاهای آموزشی همدان را احداث کردند
0 Comments
استاندار: خیران ۵۰ درصد فضاهای آموزشی همدان را احداث کردند

[ad_1]

سید سعید شاهرخی عصر چهارشنبه در دیدار با خیرین مدرسه ساز استان همدان و اعضا کارگروه طرح تحولی توسعه مشارکت‌ها (آجر به آجر) با حضور وزیر آموزش و پرورش افزود: هشت هزار و ۷۰۴ خیر حقیقی و حقوقی که منشا اثر بوده اند در این استان حضور دارند.

وی خاطر نشان کرد: ۲۰۴ خیر تنها در مدرسه سازی فعالیت مستقیم دارند و یک هزار و ۹۲۰ کلاس را در قالب ۳۱۴ پروژه خیران اجرا کردند و با سخاوت در اختیار فرزندان قرار دادند.

استاندار همدان با بیان اینکه ۳۳ درصد فضاهای آموزشی در این استان توسط خیران احداث شده افزود: طرح آجر به آجر اقدامی ارزشمند و خداپسندانه است و همدان استانی پیشرو در امر مدرسه‌سازی است.

شاهرخی گفت: خیران استان همدان توانسته‌اند تاکنون، ۲۰۰ و ۲۲ هزار متر مربع فضای آموزشی بسازند.

استاندار همدان تاکید کرد: با اتکا به فکر بلند و همت دولت تدبیر و امید زمینه‌ای به‌وجود آمده تا هرکسی با هرتوانی در امر خیر مدرسه‌سازی مشارکت داشته باشد.

شاهرخی اضافه کرد:  طرح آجر به آجر، یک طرح بسیار هوشمندانه و خداپسندانه است و بدون شک این طرح در کیفیت و کمیت مدرسه‌سازی در کشور بسیار تاثیر گذار است.  

مردم برای پیوستن به طرح آجر به آجر اقدام کنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز در این نشست از عموم مردم برای پیوستن به پویش آجر به آجر دعوت کرد و گفت: قرار گرفتن در مسیر خیر و خدمت گذاری توفیق بزرگی است که نصیب خیران مدرسه ساز شده است.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی افزود: برخی افراد در جامعه مانند باران هستند و وجود آنها زمینه ساز خیر و برکت است.

وی با بیان اینکه برخی افراد نمی توانند از مال خود بهره‌ای ببرند و نمی توانند حتی خدمتی به جامعه کنند افزود: اخلاص در راه خدا مهم است و این مهم یک توفیق الهی است .

حجت الاسلام شعبانی موثقی تاکید کرد: پویش مردمی زمینه ورود همه را فراهم کرده است و  از مردم دعوت می شود به این پویش ملحق شوند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.