استاندار ایلام: عزم دولت برای محرومیت زدایی هلیلان جدی است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استاندار ایلام: عزم دولت برای محرومیت زدایی هلیلان جدی است
0 Comments
استاندار ایلام: عزم دولت برای محرومیت زدایی هلیلان جدی است

[ad_1]

قاسم سلیمانی دشتکی عصر جمعه در جریان بازدید از زیرساخت های شهرستان هلیلان اظهار داشت: کمیته ای ویژه ای در استان جهت رفع محرومیت زدایی شهرستان هلیلان تشکیل شده که هدف از تشکیل آن، رفع مشکلات زیرساختی روستای هلیلان، ایجاد فرصت های اشتغال و توسعه پایدار منطقه است.

وی با اشاره به گام سوم محرومیت زدایی در شهرستان هلیلان یادآور شد: در مرحله سوم رفع محرومیت هلیلان، کار گروهی در استان متشکل از مدیران استانی تشکیل شد که عملیات اجرایی این کارگروه در مرحله اول با سپاه و در سایر مراحل با همکاری دستگاه های اجرایی استان انجام می گیرد.

سلیمانی دشتکی افزود: این کارگروه چهارشنبه آخر هر ماه جهت بررسی اقدامات انجام شده در خصوص محرومیت زدایی هلیلان با حضور مدیران مرتبط با حوزه محرومیت زدایی تشکیل جلسه می دهد و در این جلسات راهکارها و تصمیمات لازم در راستای رفع محرومیت این منطقه اتخاذ می شود.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه دسترسی پیامن به روستای میدر علیا از توابع شهرستان هیلان اضافه کرد: در جلسه ای که با مدیران راه و شهرسازی در استانداری هفته آینده برگزار می شود تصمیمات لازم برای این مسیر اتخاذ خواهد شد.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: طی تماس تلفنی با حوزه محرومیت زدایی ریاست جمهوری و ریاست سازمان مستضعفان کشور طی هفته های آینده یک گروه در سطح ملی برای تنظیم بودجه و بازدید از منطقه به هلیلان می آیند.

استاندار ایلام در مورد مرکز جامع خدمات سلامت پیازآباد هم گفت: این مرکز بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بودجه لازم برای تجهیز آن در شهرستان پیش بینی شده و در هفته دولت افتتاح می شود.

وی در ادامه این بازدید از روستای ورمله ، گاودول و طرح گلخانه کوثر هلیلان بازدید کرد و گفت: عمده مشکلات روستاهای منطقه زردلان سردسیر و گرمسیر مشکلات آب شرب، نیاز به توسعه کشاورزی، راه دسترسی و اشتغال است که دولت برای رفع این مشکلات و خدمت به مردم این منطقه از عزم جدی دارد.

استاندار ایلام تاکید کرد: با افتتاح پتروشیمی هلیلان ، طرح پمپاژ داجیوند ، پمپاژ روستای میدر علیا و چند پروژه دیگر در آینده نزدیک محرومیت این شهرستان تا حدود زیادی برطرف می شود.

گیرند.

وی در پایان این سفر ضمن تشکر از مدیران استان به ویژه فرماندار هلیلان ابراز امیدواری کرد: استان ایلام در ماه‌های آینده با رفع مشکلات روستا های این منطقه بتوانیم شاهد توسعه و اشتغال در شهرستان هلیلان باشد.

گفتی است استاندار ایلام با حضور در هریک از روستای زردلان سردسیر و گرمسیر بصورت حضوری با مردم روستا به گفتگو پرداخت و در جریان مشکلات آنها قرار می‌گرفت.

در این سفر یک روزه جمعی از مدیران کل استانی به همراه استاندار و معاونان وی در بازدید از زیرساخت های روستاهای منطقه زردلان گرمسیر و سردسیر و مراکز بهداشتی و درمانی پیامن، و طرح گلخانه کوثر  وسایر مناطق شهرستان هلیلان از نزدیک در جریان شرایط زیرساختی این منطقه قرار گرفتند.

بخش هلیلان در نخستین گام از محرومیت زدایی با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام تصویب و از شهرستان چرداول جدا شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.