استاندار: اجرای محدودیت‌های یک هفته‌ای در آذربایجان‌غربی بررسی می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استاندار: اجرای محدودیت‌های یک هفته‌ای در آذربایجان‌غربی بررسی می‌شود
0 Comments
استاندار: اجرای محدودیت‌های یک هفته‌ای در آذربایجان‌غربی بررسی می‌شود

[ad_1]

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: باید مسوولان نظارت لازم را بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشند و باید بیش از ٩۵ درصد مردم این مساله را رعایت کنند.

وی با اشاره به لزوم همکاری تمام بیمارستان‌ها، ادامه داد: باید تمام بیمارستان‌های خصوصی در آذربایجان‌غربی همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند تا مدیریت بیماری کرونا با جدیت انجام گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به وضعیت مدارس، گفت: اگر لازم باشد مدارسی که نیاز دارند به مدت ٢ هفته تعطیل ‌و کادر آموزشی نیز به مدت ٢ هفته به مرخصی فرستاده شوند.

شهریاری اظهار داشت: مدارسی که امکانات بهداشتی و تجهیزات مناسب ندارند نیز باید شناسایی شوند تا کمبودها را برطرف کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه حساسیت مردم و رعایت موارد و دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم کاهش یافته است باید نظارت‌ها افزایش یابد و همکاری لازم در این خصوص اعمال شود.

وی افزود: شناسایی نقاط ضعف مهمترین هدف ماست تا در این راستا مدیریت بیماری کرونا به نحو احسن انجام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر وارد موج سوم کرونا شده ایم و اگر مردم رعایت کنند، می‌توان مدیریت مناسبی را بر روی بیماری داشت.

جواد آقازاده بیان کرد: هماهنگی و همراهی مردم دلیل مهار ویروس کرونا در موج دوم بود و باید در موج سوم نیز به صورت هماهنگ وارد کارزار شد.

وی تاکید کرد: آذربایجان‌غربی جزو استان‌هایی است که سریع‌ترین جابجایی بیماری را دارد که باید مدیریت لازم اعمال شود تا کنترل مناسب صورت گیرد.

جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با حضور مسوولان استانی و حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران برگزار شد و حاضران به ارائه گزارش و بیان نظرها و پیشنهادات خود پرداختند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون میلیون‌ها نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و هزاران نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ٢ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.