استاد دانشگاه: توجه به سلامت بانوان در دوران شیوع کرونا ضروری است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  استاد دانشگاه: توجه به سلامت بانوان در دوران شیوع کرونا ضروری است
0 Comments
استاد دانشگاه: توجه به سلامت بانوان در دوران شیوع کرونا ضروری است

[ad_1]

دکتر نرجس بحری روز پنجشنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بانوان به عنوان رکن مهم مدیریت خانواده و منزل باید توجه بیشتری به حفظ سلامت جسمی و روانی خود و اعضای خانواده در دوران شیوع ویروس همه گیر کرونا داشته باشند و با استفاده از منابع معتبر خبری و پزشکی سطح آگاهی خود را افزایش دهند تا به نقش محوری خود در این زمینه به خوبی عمل کنند.

وی ادامه داد: توجه به سطح زندگی سالم با رعایت مسائل پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بسیار مهم است و محوریت این مساله در درون خانواده بر عهده بانوان است.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: قرنطینه و محدودیتهای اجتماعی به دلیل شیوع ویروس همه گیر کرونا موجب کم تحرکی اعضای خانواده و به ویژه بانوان شده لذا باید با تغذیه سالم و پرهیز از افزایش مصرف چربی و کربوهیدراتهای مضر با مصرف مواد مغذی و میوه و سبزیجات سیستم ایمنی بدن خود را تقویت و از افزایش وزن جلوگیری نمود.

وی افزود: توجه به سلامت باروری بانوان به خصوص در دوران شیوع ویروس همه گیر کرونا بسیار مهم است و باید با مراجعه به پزشک در زمانهای مشخص نسبت به دریافت خدمات مراقبتی قبل و بعد از زایمان اقدام کنند و شیوع کرونا نباید خللی در این زمینه ایجاد کند.

دکتر بحری ادامه داد: با توجه به نقش بانوان در ایجاد آرامش و سلامت خانواده، باید سلامت روانی این قشر بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در صورتی که مسائل مرتبط با شیوع ویروس همه گیر کرونا موجب افزایش استرس و افسردگی در آنان شده، باید با مراجعه به روان شناس پیگیری و درمان شود.

وی گفت: تعطیلی مدارس و برگزاری کلاسها در بستر فضای مجازی موجب فشار کاری بیشتری بر بانوان در خانواده شده و پیگیری امور درسی فرزندان از این طریق بر دامنه مسوولیت آنان در منزل افزوده است لذا تعامل بیشتر اعضای خانواده با بانوان بسیار مهم و ضروری است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *