اساتید دانشگاه پیام نور خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شدند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  اساتید دانشگاه پیام نور خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شدند
0 Comments
اساتید دانشگاه پیام نور خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شدند

[ad_1]

به گزارش روز شنبه دانشگاه پیام نور، دفتر نهاد نمایندگی رهبری و بسیج اساتید دانشگاه پیام نور در پی اهانت امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه به ساحت نورانی پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت بیانیه ای مشترک صادر کردند.

 در این بیانیه آمده است: در حالی که عالم اسلام به مناسبت زادروز میلاد پر برکت پیامبر صلح و رحمت (ص) و ششمین آفتاب آسمان ولایت، امام صادق (ع)، هفته ی وحدت را به عنوان حبل المتین وحدت و اتحاد امت واحده اسلام به جشن نشسته است، مدت هاست که گفتمان خودمحورانه غربِ به اصطلاح اومانیست، با نفی خدامحوری و گام نهادن در وادی شرک و دورویی، دچار چنان سردرگمی و سرگشتگی شده است که تناقضِ آشکار در گفتار و رفتارِ بسیاری از سردمداران آن، کمترین نشانه مفتضحانه آن است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: علاوه بر تلاش غربی ها برای انحراف افکار عمومی از قضایای اصلی جهان اسلام به‌ویژه موضوع فلسطین و قدس از سویی و هروله خائنانه برخی سران کشورهای منطقه برای عادی سازی روابط با رژیم اشعالگر از سوی دیگر، بیش و پیش از هرچیز نشان دهنده ی نگرانی غرب از گسترش اسلام و تبدیل شدن آن به فرهنگ و تمدن غالب جامعه جهانی ست.

در این بیانیه تاکید شده است: برای درک این وضعیت، تمرکز در گفتمان شناسی غرب با شعارهای ظاهراً جذابی همچون آزادی بیان، جدایی دین از سیاست، حقوق بشر و… و مقایسه ی آن با رفتارشناسی و رویکرد عملی غرب به ویژه با تحلیلِ رفتارِ دوگانه ی آنان در برخورد با پرسشگران و پژوهشگران حوزه هایی همچون هولوکاست (از جمله پروفسور روژه گارودی) از سویی و حمایت از هتاکی های بی هنران نشریهشارلی ابدو به پیامبر اسلام (ص) کفایت می کند.

در این بیانیه آمده است: و البته همانگونه که در نامه رهبری فرزانه انقلاب (دامت برکاته) به جوانان فرانسه اشاره شده پرسش بزرگ این ماجرا همین است که ”چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است”!؟ و بی تردید، موج زدنِ نفاق و دورویی، در بیانات بی خردانه این روزهای امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه، از آشکارترین مصادیق چنین خودمحوری، سرگشتگی و تناقضی است.

دفتر نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه پیام نور و بسیج اساتید این دانشگاه تاکید کردند: حمایتِ علنی مکرون از تداومِ انتشارِ تصاویرِ موهن نشریه شارلی ابدو، به بهانه آزادی بیان نه تنها نقض حقوق بشر و جریحه دار کردن عواطف قریب به دو میلیارد مسلمان و تمامی آزادگان جهان است بلکه تعمیم تروریسمِ برآمده از دامانِ پلیدِ خودِ غربی ها به کلیّت دینِ مبینِ اسلام نیز تلاش وقیحانه ی دیگری برای مسخ حقیقت است. اگر چه ”و مکروا و مکر الله والله خیرالماکرین” (آل عمران ۵۴)

در این بیانیه تصریح شده است: واکنش صریح و سریع طیف وسیعی از مردم و مسوولین جهان اسلام و راه اندازی پویش بزرگ تحریم کالاهای فرانسوی در برخی نقاط امت اسلامی کمترین تاوانی است که سردمداران پرمدعا و هتّاکِ غرب را مجبور به عذرخواهی و دست کشیدن از تداوم این بی حرمتی ها می کند.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: در این میان، اهمیتِ واکنش و نقشِ ویژه قشر نخبگانی و دانشگاهیان امت اسلام به عنوان مدافعان فکری، فرهنگی و اجتماعی حریم امت اسلام، به ویژه در سنگر روشنگری و مطالبه گری بر کسی پوشیده نیست.

دفتر نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه پیام نور و بسیج اساتید این دانشگاه در این بیانیه ضمن اعلام حمایت و همبستگی با تمام تحرکات و پویش های امت اسلام علیه این دست هتاکی ها، جامعه  علمی کشور را به روشنگری، کنش گری و پیوستن به پویش مقابله با اسلام ستیزی، با اقداماتی از قبیل مطالبه گری از مسوولین کشورهای اسلامی برای اخراج یا احضار اعتراضی سفیر فرانسه، روشنگری در ابعاد مختلف تقابل گفتمانی غربِ خودمحور با اسلام خدامحور فراخواندند.

تلاش برای ترویج تحریم کالاهای فرانسوی و سایر کشورهای مشابه، پیگیری حقوقی برای جرم انگاری هرگونه هتک حرمت و توهین به مقدسات ادیان توحیدی به بهانه آزادی بیان در عرصه بین الملل، اعلام عشق و دلسپردگی به پیامبر اسلام (ص) با انتشار نوشته ها و تصاویر مناسب به ویژه در پروفایل‌های شخصی در فضای مجازی  از دیگر موارد اساتید دانشگاه پیام نور است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *