اردن: فلسطین، مسأله اصلی و اساس نزاع با اسرائیل است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  اردن: فلسطین، مسأله اصلی و اساس نزاع با اسرائیل است
0 Comments
اردن: فلسطین، مسأله اصلی و اساس نزاع با اسرائیل است

[ad_1]

به گزارش ایرنا از تارنمای اینترنتی روزنامه “القدس العربی”، الصفدی افزود: کلید صلح دائم و عادلانه در منطقه و حل نزاع با اسرائیل باید بر اساس راهکار تشکیل دو کشور مستقل و تضمین حقوق مشروع ملت فلسطین باشد.

الصفدی و المالکی بر تحقق صلح عادلانه، جامع و همیشگی به عنوان یک گزینه راهبردی تأکید کردند.

وزیران امورخارجه اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تنها راه تحقق صلح عادلانه را تشکیل دو کشور مستقل فلسطینی به مرکزیت قدس شریف و در مرزهای ۱۹۶۷ به مرکزیت قدس شریف دانستند.

دو طرف بر ضرورت توقف تمام اقدامات غیر قانونی اسرائیل بویژه الحاق اراضی، ساخت شهرک‌ها و توسعه آن که تشکیل دو کشور مستقل و فرصت تحقق صلح عادلانه را از میان می‌برد، تأکید کردند.

آنها تصمیم اسرائیل برای شهرکسازی جدید موسوم به “جفعات هاماتوس” و “رامات شلومو” در منطقه قدس شرقی را محکوم کردند.

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۱۲۵۷ واحد مسکونی جدید برای اشغالگران صهیونیست در شهرک «گعفات همتوس» در جنوب شرق قدس اشغالی است.

این طرح در حالی به تصویب می‌رسد که رژیم صهیونیستی چند روز پیش با ساخت ۱۰۸ واحد دیگر در شهرک «رمات شلومو» در شرق قدس اشغالی موافقت کرده بود.

این طرح قرار بود در دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» اجرا شود، اما به دلیل اختلاف بین رژیم صهیونیستی و دولت اوباما متوقف شده بود.

شورای امنیت سازمان ملل اواخر سال ۲۰۱۶ با صدور قطعنامه ۲۳۳۴ بار دیگر هرگونه ساخت و ساز رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را غیرقانونی اعلام و بر ضرورت تخلیه فوری تمامی شهرک‌های صهیونیستی احداث شده در کرانه باختری تاکید کرد.

رژیم صهیونیستی بارها این قطعنامه را نقض کرده و نه تنها شهرک‌سازی را متوقف نکرده، بلکه آن را شدت بخشیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.