اخبار کوتاه حوادث از مهاباد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  اخبار کوتاه حوادث از مهاباد
0 Comments
اخبار کوتاه حوادث از مهاباد

[ad_1]

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حادثه نخست بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو ال ۹۰ در محور مهاباد-پسوه یک نفر جان خود را از دست داد.

رحمان احمدی اضافه کرد: ماموران آتش‌نشانی پس از دریافت گزارش این حادثه، بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و پس از رها سازی راننده آن را تحویل اورژانس دادند.

وی با بیان اینکه علت اصلی این حادثه توسط پلیس راه آذربایجان‌غربی در دست بررسی است، ادامه داد: راننده خودرو که دچار آسیب شدید شده بود، در همان صحنه تصادف جان خود را از دست داد.

زنده‌گیری روباه گرسنه از حیاط منزل مسکونی در مهاباد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد اظهار داشت: روباهی که به طمع مواد خوراکی سر از حیاط منزل مسکونی در محله “بهارستان” این شهر درآورده بود توسط ماموران آتش نشانی زنده‌گیری شد.

احمدی اضافه کرد: در این حاثه ماموران پس از دریافت گزارش بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و با بکارگیری تجهیزات ویژه این حیوان را به دام انداختند و به نگرانی اهالی این منزل مسکونی پایان دادند.

وی اظهار داشت: این روباه بازیگوش پس از به دام انداختن توسط نیروهای آتش نشانی در طبیعت رهاسازی شد.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته گزارشی مبنی بر گرفتار شدن روباه در منازل مسکونی گزارش نشده بود، یادآور شد: روباه بیشترین پراکندگی طبیعی را در بین پستانداران زمینی دارد و به علت زیرکی و تطابق این حیوان با شرایط مختلف طبیعی و استفاده از منابع متفاوت غذایی، علی‌رغم تعقیب و شکار بی‌رویه، تاکنون کاهش شدیدی در جمعیت آن‌ها ایجاد نشده است.

آتش سوزی گلخانه‌ای در مهاباد مهار شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: آتش سوزی یک واحد گلخانه در میدان “آردی” این شهر با حضور و اقدام به موقع ماموران آتش نشانی بدون مصدومیت مهار و از سرایت آن به واحدهای دیگر جلوگیری به عمل آمد.

احمدی افزود: این حادثه در داخل گلخانه به علت سهل انگاری و سرایت آتش از یک نردبان و گسترش آن اتفاق افتاده بود که بلافاصله با دخالت ماموران ایستگاه آتش نشانی مهار شد.

وی با بیان اینکه این حادثه تلفات جانی نداشته است، یادآور شد: وسایل و گلدان‌های این گلخانه بر اثر آتش سوزی از بین رفته است.

پارسال ۷۶۰ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانی در مهاباد انجام شده که ۶۳۶ مورد در حوزه شهری و مابقی نیز در روستاها بوده ‌است.

هم‌اکنون این سازمان در مهاباد با سه ایستگاه، ۴۲ نفر پرسنل عملیاتی و برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.