ابراز همدردی الکاظمی و صالح با دولت و ملت لبنان 

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ابراز همدردی الکاظمی و صالح با دولت و ملت لبنان 
0 Comments
ابراز همدردی الکاظمی و صالح با دولت و ملت لبنان 

[ad_1]

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهوری عراق، صالح در این تماس که در پی انفجار بیروت به جان باختن و مجروح شدن شماری از شهروندان پایتخت انجامید، با رئیس جمهوری لبنان گفت و گو کرد.
وی ضمن با اعلام همبستگی دولت و ملت عراق با مردم و دولت لبنان این حادثه را به خانواده جان باختگان تسلیت گفت و برای مجروحان طلب شفای عاجل کرد. 
میشل عون نیز از همدردی رئیس جمهوری و ملت عراق و روح برادری میان دو ملت قدردانی کرد.
در همین حال، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق نیز با صدور بیانیه ای همبستگی دولت و ملت عراق را با مردم و دولت لبنان اعلام کرد. 
در بیانیه الکاظمی آمده است که دولت و مردم عراق در انفجار روز سه شنبه بیروت همبستگی و هم‌دردی خود را با مردم و دولت لبنان ابراز می کنند. 
وی ادامه داده که دولت و ملت عراق در این مصیبت آماده کمک و ایستادن در کنار مردم لبنان هستند. 

خبرگزاری رسمی لبنان عصر سه‌شنبه گزارش داد؛ آتش‌سوزی بزرگی به همراه انفجاری مهیب در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت رخ داده است.
بر اساس این گزارش، صدای انفجار به قدری شدید بوده که در پایتخت و حومه شنیده شده است و نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
رسانه‌های لبنانی گزارش دادند؛ تاکنون صدها نفر در پی این انفجار به بیمارستان منتقل شدند و دستکم ۶۳ نفر نیز تاکنون کشته شدند.
«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان سه‌شنبه شب در پی وقوع انفجار در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان لبنانی روز چهارشنبه را عزای عمومی در کشور اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.