آناتولی: امارات با کمک آمریکا و اسرائیل ارتش سایبری تشکیل داده است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  آناتولی: امارات با کمک آمریکا و اسرائیل ارتش سایبری تشکیل داده است
0 Comments
آناتولی: امارات با کمک آمریکا و اسرائیل ارتش سایبری تشکیل داده است

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، هدف امارات متحده عربی از ارتش سایبری که با حمایت مأموران اطلاعاتی سابق آمریکا و اسرائیل در سال ۲۰۰۸ تشکیل داد، دسترسی به اطلاعات مهم مربوط به افراد یا کشورهای مورد نظرش است.

براساس این گزارش، «ریچارد کلارک» یکی از مدیران ارشد سابق وزارت دفاع آمریکا به پیشنهاد امارات متحده عربی یک شرکت مشاوره دفاع سایبری را در سال ۲۰۰۸ در ابوظبی افتتاح کرد.

این گزارش می‌افزاید: شرکت «گود هاربر» متعلق به کلارک یک واحد سری به نام یگان تحلیل، بهره‌برداری، توسعه و تحقیقات در امارات متحده عربی تاسیس کرد.این شرکت تا سال ۲۰۱۰ فعالیت داشت، تا اینکه مأموریت را به شرکت آمریکایی «سایبرپوینت» واگذار کرد.

در این گزارش آمده است: سایبرپوینت که توسط شخصی به نام «کارل گامتو» تاسیس شده مأموران پیشین آمریکایی را با ارائه پیشنهاداتی به ابوظبی دعوت کرد.این شرکت برای توسعه دفاع سایبری امارات متحده عربی وارد پروژه‌ای به نام «رایون» شد و سپس حملات سایبری به مخالفان را آغاز کرد.

بنابر این گزارش، ابوظبی برای کنترل کامل سیستم امنیت سایبری شرکت «دارک متر» را در سال ۲۰۱۵ توسط یک تاجر اماراتی تاسیس کرد که از همان سال به مرکز اصلی فعالیت‌های جاسوسی سایبری ابوظبی تبدیل شد.

در ادامه آمده است: دارک متر متخصصان رایانه و برنامه‌ریزی اسرائیلی و همچنین مأموران سابق آمریکا را استخدام کرد و سالانه تا حدود یک میلیون دلار به آن‌ها حقوق داده است.

در پایان گزارش آناتولی آمده است: امارات متحده عربی برنامه‌هایی را ایجاد کرده که از طریق شرکت امنیت سایبری به تلفن‌ها و رایانه‌ها نفوذ می‌کنند که ‌مهم‌ترین مواردی که افشا شده برنامه‌های پیام رسان توتوک و کارما بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *