آمادگی یمن برای مقابله با رژیم صهیونیستی

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  آمادگی یمن برای مقابله با رژیم صهیونیستی
0 Comments
آمادگی یمن برای مقابله با رژیم صهیونیستی

[ad_1]

“ضیف الله الشامی” وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی وابسته به انصارالله دوشنبه شب به شبکه خبری “المسیره” این کشور گفت: همانگونه که فرمانده انقلاب اعلام کردند، ملت یمن برای مقابله با رژیم صهیونیستی یا هر دشمن دیگری که بخواهد به خاک این کشور تعدی و عزت ما را خدشه دار کند، در آمادگی کامل به سر می‌برد.

الشامی افزود: تجاوز به یمن تنها برای مقابله با پروژه قرآنی صورت گرفت و آنچه که امروز اتفاق می‌افتد تلاش برای عادی سازی روابط با اسرائیل بوسیله مزدوران یمنی است که در چارچوب این موضوع روی می‌دهد.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن افزود: بسیار مشتاقیم متجاوزان حمله به یمن، دشمن صهیونیست را رها کنند تا این رژیم خود برای نبرد با ما به میدان بیاید و ما به یاری خداوند آن را شکست دهیم.

الشامی با اشاره به این که “حمله به یمن در چارچوب آماده سازی کامل برای گسترش نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه” انجام می‌شود، اظهار کرد: اسرائیل، به خاطر موقعیت راهبردی یمن، آن را تهدیدی برای خود می‌داند، به همین دلیل تلاش کرده است، از طریق امارات بتواند جاپایی در یمن پیدا کند.

وی یادآور شد: مزدوران یمنی با رژیم صهیونیستی ارتباط گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به دیدار “خالد الیمانی” (وزیر خارجه پیشین دولت مستعفی یمن) با “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل و اظهارات کسانی که خود را “شورای انتقالی” می‌نامند، اشاره کرد.

انصارالله یمن فوریه ۲۰۱۹ (بهمن/ اسفند ۹۷) اعلام کرد که الیمانی در آن زمان پذیرفته بود که در جریان کنفرانس ضد ایرانی ورشو در لهستان در کنار نتانیاهو قرار گیرد.

اظهارات الشامی در حالی است که روزنامه اسرائیل هیوم (اسرائیل امروز) روز دوشنبه در مقاله‌ای با عنوان “دوستان محرمانه جدید اسرائیل در یمن” به شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات است، اشاره کرد.

“هانی بن بریک” معاون رییس شورای انتقالی جنوب نیز روز یکشنبه در توییتی نوشت که این گروه هیچ منعی برای ایجاد رابطه با اسرائیل ندارد.

“اویل اشنایدر” نیز در مقاله اسرائیل هیوم نوشت: با وجود آن که شورای انتقالی جنوب در یمن هیچ رابطه دیپلماتیک با اسرائیل ندارد، اما نشانه‌های مثبتی در خصوص رویکرد این گروه به سوی تل‌آویو دیده می‌شود.

مقاله نویس روزنامه صهیونیستی اسرائیل الیوم همچنین از سفر برخی از شهروندان یمنی به اسراییل که یهودی نیستند، پرده برداشت.

از سوی دیگر بر پایه همین گزارش، « الخضر السلیمانی » مدیر دفتر روابط خارجی شورای انتقالی اعلام کرد که این شورا در صورت فراهم شدن شرایط، آماده برقراری روابط با اسراییل است.

شورای انتقالی جنوب در سال ۲۰۱۷ پس از برکناری «عیدروس الزبیدی» استاندار پیشین عدن با حمایت ابوظبی تشکیل و هدف آن استقلال مجدد بخش جنوبی یمن اعلام شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *