آسمان زنجان بارانی می‌شود – ایرنا

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  آسمان زنجان بارانی می‌شود – ایرنا
0 Comments
آسمان زنجان بارانی می‌شود

[ad_1]

حسین سلطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این بارش ها به تناوب از سه شنبه تا پایان هفته در برخی مناطق به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و دمای بیشینه هوا نیز با کاهش نسبی همراه شده و روز پنجشنبه با کاهش دمای کمینه مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه از فردا /دوشنبه/ میزان پوشش ابر در استان افزایش پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی، امروز /یکشنبه/ آسمان زنجان قسمتی ابری بوده و به تدریج با وزش باد همراه خواهد شد که سرعت وزش باد نیز در برخی مناطق به آستانه نسبتا ًشدید خواهد رسید.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان کمینه و بیشینه در زنجان ۵ و ۲۵، آببر مرکز شهرستان طارم ۱۷ و ۳۰، ابهر ۴ و ۲۳، قیدار ۹ و ۲۲، خرمدره ۶ و ۲۴، گرماب ۲ و ۲۵، ماهنشان ۷ و ۲۶، دانشگاه زنجان ۷ و ۲۶ و فرودگاه زنجان ۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسید.  

سلطانی افزود: طی مدت یاد شده حداکثر سرعت وزش باد در زنجان ۲۲، آببر ۷، ابهر، خرمدره دانشگاه زنجان و گرماب ۱۴، قیدار ۱۸، فرودگاه زنجان ۲۹ و ماهنشان ۲۵ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.  

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.