آخرین اخبار از روز سوم محدودیت های کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  آخرین اخبار از روز سوم محدودیت های کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد
0 Comments
آخرین اخبار از روز سوم محدودیت های کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1]

آذر صفایی نیا در ادامه روند بازدید از وضعیت رعایت دستور العمل های ستاد ملی مقابله با کرونا در دستگاه های اجرایی و سطح شهرهای مختلف استان امروز از کمیته امداد، سطح بازار شهر یاسوج، ورودی و خروجی های مرکز استان و پلیس راه بازدید کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ” طرح مدیریت هوشمندمحدودیت ها”در شهرستان های ۹ گانه استان خبر داد و گفت: طبق توافقات و دستورات کمیته ملی کرونا اجرای این طرح برای حفظ سلامت مردم بوده و  از ورود هر گونه افراد غیربومی جلوگیری می شود.

وی افزود: تردد خودرو های درون شهری در وضعیت قرمز از ساعت ۹ شب تا ساعت ۴ صبح روز بعد ممنوع است و متخلفان مشمول جریمه می شوند.

صفایی نیا هدف از این طرح‌ را تشدید نظارت بر پروتکل‌ های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده هدفمند و هوشمند در سطح استان، قرنطینه افراد مبتلا و رهگیری آنان در سطح جامعه، آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه‌ های آسیب پذیر سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای‌، ایجاد محدودیت هدفمند، تقویت فرآیند درمان سرپایی، کاهش حداکثری موارد بستری و قرنطینه افراد عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه طرح «مدیریت و کنترل اپیدومی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور» نیز در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: براساس طرح یاد شده شهرها به سه وضعیت قرمز، نارنجی و زرد تقسیم شده و براساس همان وضعیت‌ ها هر هفته توسط وزارت بهداشت به روز خواهد شد و  تصمیم نهایی در این زمینه گرفته می شود.

معاون استاندار با بیان اینکه مدارس و دانشگاه‌ ها غیرحضوری هستند، گفت: در خصوص حضور کارکنان در شرایط اعلامی شهرستان ها به صورت قرمز یک سوم از کارکنان، وضعیت نارنجی ۵۰ درصد و در وضعیت زرد دو سوم کارکنان با برنامه ریزی و تشخیص مدیران دستگاه‌ های مربوطه حضور خواهند داشت.

وی در خصوص بازدید از بازار، عنوان کرد: از بازاریان گروه شغلی یک نیز خواسته شده است تا نسبت به استفاده از ماسک و تشویق مردم به رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنند.

صفایی نیا با تاکید بر اینکه مردم نیز باید نسبت به رعایت بهداشت فردی توجه ویژه داشته باشند، گفت: استفاده از ماسک از ضرورت های حضور در بازار است.

وی همچنین در خصوص بازدید از دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: تیم های بازرسی جهت بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های اجرایی به تمامی شهرستان های استان اعزام و وضعیت آن دستگاه بررسی خواهد شد و اگر دستگاهی کم کاری کند مدیر باید پاسخگو  باشد.

امار جانباختگان کووید۱۹ کهگیلویه و بویراحمد به ۲۹۴ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید۱۹ استان به ۲۹۴ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۶ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در شهرستان های گچساران، بویراحمد و چرام جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۲۵ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٨ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۸۷۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: از ۴۵۸ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۵۰ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های  بویراحمد ( ٦٠ درصد)، گچساران( ١٨ درصد )، باشت( ٩درصد)، دنا( ٧ درصد) و بقیه موارد در شهرستان های چرام و بهمئی بودند.

وی خاطر نشان کرد: خطر در کمین یکایک هم استانی هاست و اگر پروتکل های بهداشتی از جمله پرهیز از برگزاری دورهمی ها، فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک رعایت نگردد، کسی از کمند این بیماری در امان نخواهد ماند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: کنترل این بیماری نیازمند همدلی و همراهی کامل  مردم و مسئولین است.  

وی خاطر نشان کرد: بیمارانیکه در قرنطینه می باشند باید روزانه توسط مراقبین بهداشت و بهورزان مورد ارزیابی قرار گیرند و اگر بیماری آنها تشدید شود باید به بیمارستانهای معین کرونایی در استان مراجعه نمایند تا خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت نمایند و چنانچه نیاز به بستری داشتند در زمان مناسب بستری و درمان آنها شروع شود.

افتتاح و راه اندازی مرکز شماره ۳ نمونه گیری کووید ۱۹ در شهر یاسوج

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از افتتاح و راه اندازی مرکز شماره ۳ نمونه گیری کووید ۱۹ در شهر یاسوج خبر داد.

محمد یزدان پناه اظهار داشت: طبق دستور ریاست دانشگاه مبنی بر راه اندازی مرکز شماره ۳ نمونه گیری، جهت افزایش تعداد نمونه ها در شهرستان و شناسایی هرچه سریعتر مبتلایان، قرنطینه و دیگر مداخلات درمانی و همچنین جهت رفاه حال همشهریان به منظور جلوگیری از تجمع مراجعه کنندگان تست کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ ساعته و خطرات ناشی از انتقال این بیماری به دیگر مراجعه کنندگان مبادرت به راه اندازی مرکز شماره ۳ کووید ۱۹ در بیمارستان شهید رجایی یاسوج نمودیم.

وی افزود: نوبت دهی این مرکز همانند نوبت دهی مراکز ۱۶ ساعته است و فقط افرادی در این مرکز پذیرش می شوند که توسط پزشک مراکز ۱۶ ساعت ویزیت شده باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.