آتش‌سوزی در ارتفاعات مُنگشت ایذه مهار شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  آتش‌سوزی در ارتفاعات مُنگشت ایذه مهار شد
0 Comments
آتش‌سوزی در ارتفاعات مُنگشت ایذه مهار شد

[ad_1]

فرزاد حسین‌پور جمعه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این آتش سوزی ظهر امروز در ۲ نقطه در منطقه آب‌هرمان کوهستان منگشت آغاز شده بود.

وی افزود: بلافاصله چند گروه از نیروهای منابع طبیعی و جمعی از مردم برای مهار آتش به منطقه اعزام شدند و ساعتی پیش موفق شدند این آتش را به صورت کامل خاموش کنند.

وی ادامه داد: چند اکیپ از نیروهای منابع طبیعی در منطقه مستقر هستند تا در صورت بروز آتش سوزی مجدد، نسبت به کنترل آن اقدام کنند.

حسین پور گفت: از میزان خسارات این آتش سوزی اطلاعات دقیقی در دست نیست و فردا کارشناسان منابع طبیعی نسبت به برآورد خسارت اقدام خواهند کرد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه گفت: افرادی که در خاموش کردن آتش سوزی شرکت داشتند برای رسیدن به منطقه‌ای که در آن آتش‌سوزی رخ داد، حدود ۳ ساعت در ارتفاعات ایذه کوهنوردی و پیاده‌روی کردند.

از ابتدای سال جاری چندین فقره آتش‌سوزی در نقاط مختلف ایذه از جمله روستای موردغفار، منطقه بلوط بلند و کوه سفید دهدز به وقوع پیوسته که اطلاع دقیقی از میزان خسارت وارد شده در دست نیست.

عمده جنگل‌های بلوط خوزستان در ایذه، باغملک، اندیکا و مسجدسلیمان واقع شده‌اند و با توجه به تعداد آتش‌سوزی‌ها در این مناطق، لزوم اختصاص یک بالگرد آب‌پاش برای مواقع آتش سوزی به شدت احساس می‌شود.

شهرستان ایذه در شرق خوزستان و در دامنه ارتفاعات زاگرس میانی قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.